Рекомендуємо

Як зробити розсувні двері

Розсувні двері можна сховати всередину навіть дуже тонкої перегородки. Подивимося, як це краще зробити.

За допомогою перегородок можна збільшити кількість окремих приміщень. Оскільки корисна площа кімнат при цьому зменшується, їх намагаються робити більш тонкими.

Найчастіше перегородки виготовляють у вигляді рам, які обшивають з двох сторін панелями. Рами збирають з брусків, що з'єднуються куточками. Зовні каркас проклеюють повстяними смужками і кріплять до стіни, стелі та підлоги довгими шурупами. Панелі можуть бути гіпсовими або дерев'яними. Їх потім обклеюють шпалерами.

Щоб двері не займала багато місця, її роблять складаючимися чи розсувними. Для тих, кому не підходить варіант, коли двері рухаються уздовж стіни, існує досить елегантне рішення проблеми - розсування дверей йде всередину перегородки. Для цього потрібна стінка з порожниною і двері відповідних розмірів.

На верхній перекладині дверного отвору зміцнюють брусок, на якому монтують рейки для руху дверей. У свою чергу, до верхнього торця дверного полотна пригвинчують рейкові накладки. Потім, промазав клеєм наличники, кріплять їх шурупами.

Дверна коробка складається з двох стійок і верхньої перекладини. Покриваючи лаком її поверхню, необхідно простежити, щоб лак не потрапив на місце стику деталей, що склеюються.

У напрямну рейку вставляють стопор, два ролика і другий стопор. Потім навішують двері. За допомогою гвинтів на роликах регулюють положення полотна так, щоб двері легко рухалася. У дверний отвір вставляють коробку і розпірки. Щілину між стіною і коробкою закладають герметиком або силіконом. Після його затвердіння можна прибрати розпірки і кріпити лиштва. Встановлюють напрямну рейку на підлозі і фіксують стопори.

  1. Після складання каркаса перегородки, одну його сторону обшивають і встановлюють верхній напрямний рельс.
  2. На торці дверного полотна встановлюють рейкові накладки для пластмасових роликів.
  3. Склеюють, додатково скріплюючи шурупами, лиштви і з'єднують їх з вузькими дошками обшивки.
  4. Вузькі дошки з лиштвами складають основу дверної коробки. За допомогою клею ПВА збирають коробку повністю.
  5. У напрямну рейку вставляють передній стопор, два ролика і задній стопор.
  6. Двері навішують і вирівнюють. Щілину між коробкою і обшивкою стіни закладають монтажною піною.
  7. Після тужавіння піни зрізають нерівності і стик закривають планкою.
  8. Стопори встановлюють таким чином, що б при закриванні двері він не доходив на кілька міліметрів до дверної коробки.
  9. Прибивають планки з іншого боку дверей. Капелюшки цвяхів потрібно втопити, отвори зашпаклювати. Можна використовувати шурупи з декоративними голівками.

Також цікаво: