Рекомендуємо

Як зробити стяжку на підлозі?

Заливання стяжки - трудомістка та складна робота. Але іноді вона просто необхідна. Приміром, в новому будинку бетонні перекриття, що виконують функцію підлог і стель, не забезпечують належне тепло- та звукоізоляцію. Крім того, стяжка дозволяє компенсувати нерівності підлоги і підготувати до дерев'яного або будь-якого іншому покриття. Отже:

Як зробити стяжку на підлозі?

Етап перший - очищаємо поверхню «первинної» підлоги. Після того, як пил і сміття прибрано, потрібно застелити його шаром гідро- і теплоізоляції.

Етап другий - армування. Встановіть рейки-підкладки, на які треба буде укласти армовану сітку. Вона повинна розміщуватися від нижнього перекриття і від поверхні майбутньої підлоги на однакову відстань. Армована сітка потрібна для того, щоб ваша стяжка не стала ламатися і тріскатися після висихання. Якщо товщина стяжки буде не більше 6 см, вам знадобиться сітка з перетином прута в 3 мм, якщо більше - з 5-міліметровим прутом.

Етап третій - власне, заливка стяжки. Приготуйте розчин (для цього цементну суміш з'єднують з чистим річковим піском і розмішують з водою). На одну частину цементу - три частини води. Повинна вийти густа рідина (як кефір або розбавлена ​​сметана). Перш ніж починати заливку, встановіть маяки.

Під маяками мається на увазі металеві профілі, які укладаються чітко паралельно один одному і перпендикулярно стіні через кожен метр-півтора. Щоб стяжка вийшла всюди однакової висоти, потрібно виміряти всю кімнату рівнем, зазначивши на стінах межі майбутньої стяжки. Як це зробити? Можна використовувати лазерний рівень, а можна взяти звичайну прозору трубу, заповнити її водою до половини і закупорити. Тримаючи удвох цю трубу біля стіни, ви зможете визначити потрібну висоту, орієнтуючись на видимий рівень води в трубці. Коли розмітка закінчена, обережно заливаємо бетон, попутно «розправляючи» хвилі суміші.

Етап четвертий і останній - чекаємо. Стяжка сохне близько 3 тижнів, і протягом цього часу ви повинні регулярно збризкувати її водою. Інакше підлога буде застигати шарами, нерівномірно, що призведе до її розтріскування.

Також цікаво: