Рекомендуємо

Який бетон потрібен для фундаменту

Жодна розумна людина не почне будувати будинок, не приготувавши для нього міцний, добротний фундамент. У наш час найчастіше практично для будь-якої солідної споруди, не кажучи вже про житловий будинок, фундамент робиться бетонний. А який бетон треба використовувати? Один дорожче, інший дешевше. Може й виходити і з своїх матеріальних можливостей? Або є інші фактори, що впливають на вибір того чи іншого бетону для фундаменту?

Питання якої марки бетон потрібен для фундаменту вимагає чіткої й однозначної відповіді. Від нього залежить надійність всієї будівлі.

Проектувальники для визначення марки бетону, необхідного для фундаменту конкретного будинку, враховують:

  • характеристики грунту і коефіцієнт його промерзання на ділянці будівництва;
  • рівень залягання грунтових вод на майданчику, відведеної під забудову;
  • конструкцію самого фундаменту (тобто пальовий він, стрічковий або платформний, з цоколем або без нього);

І, звичайно, визначальний фактор - вага самої будівлі з урахуванням і експлуатаційних навантажень на будівлю.

Але, так як повної інформації за всіма цими пунктами у нас немає, залишається прислухатися до порад досвідчених практиків.

Якої марки бетон потрібен для фундаменту

Досвідчені будівельники дають такі рекомендації:

  1. Сучасна збірно-щитова будівля цілком надійно стоятиме на бетоні марки М-200.
  2. Для будови з колод або дерев'яних брусів, шлакоблоків, газобетону оптимальний фундамент з бетону марки М-250, як і для інших будівельних матеріалів, щільність яких незначно відрізняється від вищеперелічених.
  3. Будинки, що зводяться з цегли, збірного або монолітного залізобетону, повинні в основі своїй мати фундамент з бетону марки М-350.

У вирішенні питання, який бетон потрібен для фундаменту будівлі, не можна не враховувати те, на якому грунті він зводиться. Пісок або скельна порода гарантують від проблем спучування і усадки, на них без сумнівів фундамент можна робити з бетону, марка якого не вище М-250. Більш складні для будівництва грунти, такі як глина і суглинок зажадають бетону більш високої марки.

Використання бетону марки М-350 і вище необхідно при близькому заляганні грунтових вод, а також для будинків з цокольним чи підвальним приміщенням. При цьому підвал або цоколь повинні бути додатково оброблені гідроїзолячуючими матеріалами.

Також цікаво: