Рекомендуємо

Який камінь для мийки краще: природний або штучний?

Кам'яні мийки разюче відрізняються від своїх «скромних» подружок з фаянсу або нержавіючої сталі. І не тільки тим, що виглядають розкішно. Як натуральний, так і штучний камінь володіють унікальними експлуатаційними властивостями. Такі раковини вельми міцні і довговічні, несприйнятливі до перепадів температур, зроблені з екологічно чистих матеріалів. І ще: вони вписуються в будь-який стиль.

Натуральний камінь коштує дуже дорого, тому на ринку швидко виявилася гідна йому альтернатива - камінь штучний. Що він собою являє? Це суміш гранітної крихти і смоли з акрилу (вона становить десь п'яту частину від всієї сировини). У цю ж смолу включений і пігмент, завдяки чому раковина отримує рівномірне забарвлення по всьому зрізу виробу.

Але в чому ж відмінність між мийками з теперішнього і несправжнього каменю? По пунктах:

• Стійкість до високих температур

У обох матеріалів вона досить висока: окріп можна виливати спокійно.

• Міцність

Камінь - вельми міцний матеріал, але при падінні на нього твердого предмета може утворитися тріщина або навіть скол. З акриловими мийками це менш імовірно, так як смола міцно їх склеює і утворює додаткову молекулярну решітку міцності. А випадковий скол можна, як правило, прошкурити і звести нанівець.

• Механічна стійкість

Подряпини залишаються і на акрилових мийках, і на зроблених з натурального каменю. Правда, доведеться неабияк постаратися: обидва матеріали надзвичайно стійкі до механічних пошкоджень. Але навіть якщо на них з'являться невеликі подряпини, вони не будуть видні через особливу фактури мийки.

• Пористість

Волога і різні барвники практично не проникають всередину раковини з штучного каменю (кількість пір в затверділій смолі мінімальні). Але натуральний камінь не настільки «недоторканний»: він вбирає певний відсоток рідини, в якому безперешкодно розмножуються бактерії.

Так який камінь для мийки краще: природний або штучний? Останнє слово за естетикою.

Акрилові мийки можуть мати будь-яку форму, конфігурацію, приймати десятки різних відтінків (всі за бажанням замовника). Однак вони не можуть повністю зімітувати натуральний онікс, травертин, кварц, мармур. Цілісність вироби, благородна краса ліній і фактури властива тільки природному каменю. Є над чим подумати, вибираючи мийку, вірно?

Також цікаво: