Рекомендуємо

Яку фарбу вибрати для стелі?

Прийшов час обробляти стелю і ви вибрали шпаклівку з подальшим забарвленням або ж просто вирішили оновити покриття стелі новою фарбою? На сьогоднішній день існує велика безліч лакофарбових покриттів і для стелі в тому числі. При виборі стельової фарби необхідно враховувати її склад, саме від нього залежить результат фарбування, буде фарба стиратися зі стелі, тріскатися і т.д.

На даний момент існує всього 4 види стельової фарби різного складу. Давайте більш детально розглянемо, що ж це за види і дізнаємося яку фарбу вибрати для стелі та яка з них краще.

Чотири види фарби та їх відмінності

  • Стельова фарба на основі крейди
  • Акрилова
  • Латексна
  • Акрилатна

Отже, фарба під номером один - на основі крейди. Це найдешевший, бюджетний варіант фарби, так як до її складу входить тільки крейда і вода. Швидше за все, фарбування такою фарбою не принесе вам бажаного результату. Ця фарба дуже легко стирається з поверхні, її можна порівняти з побілкою.

Акрилова фарба - це вже зовсім інше покоління фарби. Крім крейди і води в ній присутній акриловий полімер. Саме через акрил поверхня виходить стійкою і твердою. Недолік цієї фарби, вона також стирається з поверхні, але не так сильно як попередня.

Третій пункт - латексна фарба. Латекс це природний матеріал, який добувають з деяких рослин, навіть з звичайної кульбаби. Відмінно підходить для фарбування стелі в новому будинку, в якому може з'явитися усадка і разом з нею мікротріщини. Така фарба стійка до стирання і трохи тягнеться.

Акрилатна фарба, якийсь гібрид, попередніх двох видів, найкраща з усіх перерахованих вище фарб. В її основу входить і акрил, і латекс. Також, стійка до стирання. Так як в її основу входить і акрил, і латекс, вона одночасно тверда, і має властивість розтягуватися.

Навіть, якщо після фарбування стелі станеться усадка будинку і на стелі з'являться тріщини, акрилатна фарба, розтягнеться разом з тріщинами.

 

Також цікаво: