Рекомендуємо

Залізобетонні пустотні плити перекриття

Залізобетонні плити перекриття (звані також панелями перекриття) зараз виготовляються як моноліти зі звичайного бетону (важкого) або з керамзитобетону, який легший, з встановленою всередині сталевою арматурою.

Панелі перекриття бувають суцільні (без пустот всередині) - вони мають велику вагу і при монтажі вимагають застосування більш потужної вантажопідйомної техніки.

У порівнянні з суцільними панелями плити перекриття залізобетонні пустотні мають набагато меншу вагу за рахунок порожнеч трубоподібної форми, що проходять наскрізь через всю плиту по всій довжині перекриття. Слід зазначити, що ці порожнини сприяють також значному збільшення опірності плити деформації на злам.

Для одноповерхових будівель як перекриття часто використовують ребристі плити. Вони мають високу міцність і надають надійний опір різним впливам ззовні.

Вимоги до матеріалів, використовуваних виготовленні пустотних залізобетонних перекриттів, а також до самих виробів визначаються встановленими держстандартами. Їх габарити можуть відрізнятися по довжині (2,4 - 6,6 метра) і ширині (0,6 - 2,4 метра). Товщина плит 0,22 метра.

За призначенням розрізняються плити перекриття для житлових будинків (розрахункове навантаження до 450 кгс / кв.м) і для виробничих і громадських (до 800 кгс / кв.м). Різне розрахункове навантаження за інших рівних умов досягають шляхом різного армування плити і використання різних марок бетону.

Підвищений попит на ринку на пустотілі плити перекриття пояснюється значною мірою такими їх позитивними якостями, як відмінна теплова та звукова ізоляція.

Вага пустотних залізобетонних перекриттів коливається в межах 0,9-2,5 тонн. Тобто для їх монтажу можна використовувати на будівництві крани, вантажопідйомність яких не перевищує 3 тонни.

У маркуванні плит перекриття із залізобетону передбачено буквенно-цифрове позначення таких їх параметрів, як найменування, габарити в дециметрах, розрахункове навантаження і марка використовувався бетону.
Стропувальні петлі, розташовані по торцях залізобетонної плити, використовуються при монтажі споруди та для кріплення анкерів. Відкриті петлі по закінченні монтажу зрізають або відгинають. Після установки плити анкерні кріплення її до стін покривають цементним розчином (шаром 3 см) для запобігання корозії металу.

Також цікаво: