Рекомендуємо

Заміна батарей - примха чи необхідність?

Дуже часто при вирішенні модернізувати своє житло у власника виникає серйозне питання - чи варто міняти труби опалення. Головним критерієм, яким керуються власники житла, зазвичай виступає непрезентабельний зовнішній вигляд старих чавунних батарей, які неодноразово піддавалися фарбуванню.

Громіздкість і непрезентабельний зовнішній вигляд радіаторів можуть істотно зіпсувати інтер'єр кімнати, не поєднуючись з сучасними меблями і обробкою. Проте, існують і більш раціональні обгрунтування для заміни батарей:

  • Старі чавунні радіатори володіють меншою тепловіддачею, ніж сучасні батареї із сталі або алюмінію;
  • Через домішок, які містить теплоносій, на внутрішніх стінках труб відкладаються мінеральні відкладення, які погіршують прохідність теплоносія;
  • Природний процес корозії, який відбувається через постійного впливу на радіатор гарячої води, може стати причиною протікання труб. Цей факт ставить під загрозу всю квартиру, оскільки зношені труби дуже часто є причиною затоплення квартир.

Заміна батарей - послуга, яку пропонує безліч компаній, які гарантують якість і надійність своїх послуг. Але демонтувати старий радіатор, а після поставити новий, господар може і самостійно. Для цього спочатку слід визначиться, який тип батарей ви маєте намір поставити в свій будинок:

  • Важкі та громіздкі чавунні батареї, що володіють низькою тепловіддачею, характеризуються відносно високою стійкістю до корозії і великої теплової інертністю;
  • Тонкий алюміній підійде під будь-який дизайн і має високу тепловіддачу, але через тонкі стінки вразливий до механічних пошкоджень і тієї самої корозії;

  • Сталь володіє великою тепловіддачею і малою інертністю (як і алюміній), але має невелику площу нагрівальної поверхні і також боїться корозії;
  • Біметалічні радіатори (сплав алюмінію і сталі) витримують високий тиск, стійкі до корозії і мають високу тепловіддачу, але характеризуються високою вартістю.

Якщо ви вирішили зробити заміну батарей, варто ретельно продумати матеріал майбутніх радіаторів. Неприємно буде проміняти «шило на мило».

Також цікаво: